czwartek, 17 grudnia 2015

5 książek idealnych na Święta

Witajcie 
Święta tuż tuż i pewnie w każdym domu trwa gorączka przygotowań. Sprzątanie, dekorowanie, wybór choinki i potraw na wigilijny stół. Ale czy myśleliście już co będziecie robić w pierwszym czy drugim dniu Świąt, oprócz oczywiście spotkań z rodziną i objadania się pysznościami? Jeśli macie ochotę na dobrą książkę w klimacie świątecznym, przygotowałam dla Was zestawienie pięciu naprawdę klimatycznych i wartych przeczytania książek. Po całym tym świątecznym szaleństwie zakopcie się pod kocem, z kubkiem ulubionej herbaty i zaczytajcie:) Enjoy:)

książki z Bożym narodzeniem w tle

1. Fern Michaels i inni - Magia Bożego Narodzenia
książki z Bożym Narodzeniem w tle


Stephanie Marshall, kierowniczka sklepu z akcesoriami dla narciarzy, nie może się doczekać świątecznej premii, ale jej szef snuje własne plany.

Meredith Ghirlandaio z trudem nadąża z realizacją kolejnych zadań na świątecznej liście, a tymczasem los stawia na jej drodze kolejne przeszkody.

Tara Lane jest gotowa zrobić wszystko, byle tylko uniknąć kolejnych koszmarnych świąt w rodzinnym gronie - choćby nawet polecieć na Maui.

Josie Sullivan jest bardzo dumna ze swojej córki, którą wychowuje sama. Niedługo dowie się, ile świątecznej magii może się kryć w jednym dobrym uczynku...

Opowieści o tęsknocie za rodziną, miłością, o braniu i dawaniu, słowem - o tym wszystkim, co składa się na zwykłą i niezwykłą magię Świąt Bożego Narodzenia. Cztery opowiadania czterech różnych autorek łączy temat przewodni - najpiękniejsze Święta w roku stają się pretekstem do poszukiwania tego, co w życiu najpiękniejsze... i prawdziwie magiczne.


2.  Sheila Roberts - Strajk na Boże Narodzenie


książki z Bożym Narodzeniem w tle


Wydaje się, że w okresie przedświątecznym lista obowiązków pani domu nie ma końca. Dlatego w tym roku Joy, Laura i ich przyjaciółki z klubu robótek ręcznych decydują się na strajk. Jeśli ich mężowie i dzieci oczekują wystawnych Świąt, muszą zająć się wszystkim sami. Bojkot świątecznych obowiązków zaczyna żyć własnym życiem, gdy pewna reporterka nagłaśnia sprawę w gazecie i do strajku przyłącza się więcej kobiet.


3. Annie Sanders - Święta święta


książki z Bożym Narodzeniem w tle


Pełna komicznego wdzięku i świetnych obserwacji obyczajowych powieść o współczesnych, zabieganych kobietach, miłości, przyjaźni i o świątecznym szaleństwie! Carol, redaktor naczelna miesięcznika dla kobiet, tak bardzo jest zajęta pracą, że gdyby nie jej siedmioletni synek, w ogóle nie urządzałaby żadnych świąt. Beth do Wigilii przygotowuje się od września, by zaimponować swemu niedawno poślubionemu, znacznie starszemu mężowi, dorównać jego nie żyjącej żonie i utrzeć nosa nieznośnej pasierbicy. Wszystkim przydarzy się coś, co odmieni nie tylko ich święta, ale i dalsze życie...


4. Cecelia Ahern - Podarunek


książki z Bożym Narodzeniem w tle


Powieść autorki bestsellera P.S. Kocham cię. Lou, biznesmen, mąż i ojciec dwojga małych dzieci, żyje głównie pracą. Zaniedbuje rodzinę i wciąż ma tyle obowiązków, że najchętniej przebywałby w dwóch miejscach jednocześnie. Na kilka tygodni przed Bożym Narodzeniem spotyka tajemniczego żebraka, Gabe'a, którego postanawia zatrudnić w swojej firmie. Wkrótce Lou odkrywa, że Gabe posiada umiejętność... bycia w dwóch miejscach jednocześnie! Czy to faktycznie możliwe? Sympatyczna powieść o tym, co w życiu naprawdę najważniejsze.


5.  Josie Lloyd, Emlyn Rees - Zasada trzech dni


książki z Bożym Narodzeniem w tle


Kiedy cała, bliższa i dalsza, rodzina Thorne'ów przybywa do domu na wyspie, aby wspólnie spędzić święta Bożego Narodzenia, wszyscy mają nadzieję, że ta uciążliwa sytuacja potrwa zaledwie kilka dni, a potem każde z nich spokojnie wróci do normalnego życia. Nieoczekiwanie pogoda płata im figla i okazuje się, że będą znosić swoje towarzystwo nieco dłużej. Za oknami szaleje śnieżyca, zmuszając uwięzionych w domu członków rodziny do stawienia czoła skrywanym uczuciom i wzajemnym konfliktom. "Zasada trzech dni" to poruszająca, zabawna i skłaniająca do refleksji opowieść o rodzinnych relacjach i sekretach. które sprawią, że jej dowcipna i wartka akcja wciąga bez reszty, a sympatyczni i wiarygodni bohaterowie na długo zapadają nam w pamięć.Wszystkie te książki mogę Wam z czystym sumieniem polecić:) Są idealne na spokojny wieczór, wprowadzają w miły nastrój i skłaniają do refleksji  nad tym co tak naprawdę jest w życiu ważne. Święta są świetną okazją do tego by przemyśleć parę spraw, zakończyć spory, może wyciągnąć rękę do kogoś kto na to czeka..? 
Życzę Wam Kochani Wspaniałych i ciepłych Świąt!:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz