ZRÓB WIOSENNE PORZĄDKI W KOSMETYCZCE!

Czy wy też tak maci, że wiosną przychodzi Wam ochota na porządki wokół siebie? Gdy tylko słońce mocniej zaświeci mam potrzebę ogarnięcia swojej przestrzeni, chce mi się wyciągać wszystko z szaf i szuflad, układać, wyrzucać nadmiar, no uwielbiam to! Uwierzcie, że takie porządki sprawiają, że jest mi lżej i czuje się jakaś taka oczyszczona. Ale ale.. takie porządki  nie mogą się ograniczać tylko do ciuchów czy najbliższego otoczenia! Proponuję Wam dzisiaj zrobić porządki wiosenne w waszych kosmetyczkach! To co, dołączycie??

Często w naszych kosmetyczkach  przy szafkach łazienkowych panuje taki rozgardiasz że tak naprawdę same nie wiemy ile czego posiadamy. I może czasem nawet nie chcemy wiedzieć :)  Dopiero gdy wyciągniemy to wszystko na wierzch okazuje się, że nie dość że mamy wszystkiego za dużo to wiele rzeczy leży od dawna nieużywanych. A więc jak zabrać się do takich porządków? Poniżej kilka punktów, które pomogą Wam przejść przez to szybko, sprawnie i bezboleśnie :


1. Wyjmij wszystkie swoje kosmetyki i posegreguj na makijaż i pielęgnację. Możesz też zrobić  podgrupy  jak pielęgnacja ciała, pielęgnacja  włosów, pielęgnacja twarzy

2. Sprawdź daty ważności i wyrzuć te przeterminowane! Bezwzględnie do wykonania bez sentymentów!

3. Zobacz ile masz kosmetyków z tej samej  kategorii np róży, podkładów, bronzerów. Pomyśl czy używasz wszystkich? Jak już oddzielisz te ulubione od tych, które leżą nieużywane masz dwa wyjścia:

a) spróbuj zużyć te których jest najmniej w opakowaniu, żebyś po kolei pozbywała się nadmiaru

b) te co do których jesteś pewna, że nie będziesz ich używać możesz sprzedać  lub oddać

4. Znajdź inne zastosowanie dla tych rzadko  używanych kosmetyków: nielubiany żel pod prysznic może zastąpić mydło do rąk, a róż w nietwarzowym odcieniu może się  okazać pięknym cieniem do powiek.A skoro już porządkujesz swoje zbiory, pamiętaj o odpowiednim  przechowywanie kosmetyków, szczególnie tych naturalnych. Niektóre z nich jak np. sera z witaminą C czy hydrolaty bez konserwantów powinny być przechowywane w lodówce.  Cała reszta powinna  trafić do ciemnego i suchego miejsca.  Łazienka niestety nie jest dobrym pomysłem, gdyż jest tam wilgotno i ciepło,  co sprzyja szybkiemu rozwojowi bakterii.


Dzięki takim porządkom pozbędziesz  się przeterminowanych kosmetyków, zrobisz komuś radość obdarowując go fajnym kosmetykiem lub  podreperujesz swój budżet.  Ale przede wszystkim pozbędziesz się zbędnego nadmiaru kosmetyków, których i tak byś pewnie nie zużyła, a w bonusie  poczujesz się lekka i  dumna z siebie! Gwarantuje!

KomentarzezBLOGowani.pl

Copyright © na tropie piękna